İngiltere'ye Akademik ziyaretçi olarak gitmek için hangi şartları karşılamak gerekir?


Eklenme Tarihi: 2019-07-05 07:23:53

İngiltere'de akademik ziyaretçi olarak bulunmak için bazı koşulları sağlıyor olmak durumundasınız.

Akademik bir enstitüde çalışırken maaşlı izninizi İngiltere'de araştırmalarda bulunarak değerlendirmek niyetinde iseniz yahut İngiltere'deki meslektaşlarınızla resmi değişim programı ile yer alacaksanız ya da araştırma, öğretim veya klinik uygulamada bulunmak için giden bir üst düzey doktor ya da dişçi iseniz İngiltere Vizesi almak için akademik ziyaretçi başvurusu yapabilirsiniz. İngiltere'de hangi akademik aktivite için izin almışsanız yalnızca o aktiviteyle meşgul olmak durumundasınız. Fakat farklı alanlarda çalışmalar yapma niyetiniz var ise mutlaka bu durumu ilgili yetkililere bildirmeniz gerekmektedir.

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi ile yine benzer nedenlerden dolayı İngiltere'de çalışma hakkınız bulunmamaktadır. Bunlara ek olarak İngiltere'de kalmış olduğunuz süre içerisinde kendi yaşam masraflarınız ile bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin yaşam giderlerini karşılayacak bir maddi bir kaynağınız olduğunu kanıtlamak durumdasınız.

Bunun için, banka hesap dökümleriniz, hesabınızda ne kadar para olduğunu gösteren resmi banka mektupları, adınıza kayıtlı gayrimenkuller ve noterden onaylı tapu suretleri gibi birçok belgeyi evraklarınız arasına eklemek durumundasınız. Ayrıca İngiltere'de yapacağınız çalışmaları ve yaşam masraflarınızı karşılayacak bir sponsor da bulabilirsiniz. İngiltere Akademik ziyaretçi vizesi ile ilgili olarak uzman vize danışmanlarla iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere'ye Akademik ziyaretçi olarak gitmek için hangi şartları karşılamak gerekir?" sayfası 2799 defa okundu