İngiltere’ye Aile Ziyareti için Gidecekseniz Dikkat Etmeniz Gerekenler


Eklenme Tarihi: 2019-07-04 20:53:20

İngiltere’ye aile ziyareti amacı ile gidecek olanlar İngiltere vizesine başvurmalıdırlar.

İngiltere’ye aile üyelerini ziyaret etme amacıyla gidecek olan kişiler İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinden biri olan aile ziyareti başvurusunda bulunmalılar. İngiltere turist/ziyaretçi vizesi kapsamında bulunan bu vize, diğer ziyaretçi vizesi türleri gibi maksimum 6 ay olarak verilir. Ancak vize başvurusunda belirttiğiniz süre kadar kalmış olmanız önemlidir. Örneğin aile ziyareti amaçlı olarak başvurduğunuzda 2 hafta kalacağınızı belirttiyseniz fakat 6 ay boyunca İngiltere’de kaldıysanız, bu yasal olarak vizeniz zaten 6 aylık verileceği için uygunsuz değildir ancak daha sonra İngiltere vizesine başvurduğunuzda bu durum sorun çıkartabilir.

Aile ziyareti için bu İngiltere vizesi ne başvurmanız için öncelikle en az 6 ay pasaportunuzun olması gerekli. Ayrıca eski tip, çipsiz pasaport ise imzalanmış olması, 10 seneden önce alınmamış olması ve en az 2 adet boş vize sayfasının bulunması gerekmektedir. Fotoğrafınız da son 6 ay içersinde kurallara uygun olacak şekilde ölçülerine dikkat edilerek çekilmelidir. Bunlara ek olarak İngiltere Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce bir dilekçe de başvuru dosyalarınızın arasında olmalıdır. Bu dilekçede seyahat tarihleri, İngiltere’de kalınacak şehir ve seyahat amacı ile masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmiş olmalıdır.

Aile ziyareti amaçlı başvuracağınız İngiltere ziyaretçi/turist vizesi nde bazı belgeler statünüze göre değişebilmektedir. Örneğin çalışan iseniz çalıştığınız şirketin antetli kağıdına yazılmış, kaşelenmiş ve imzalanmış İngiltere Başkonsolosluğuna hitaben İngilizce yazılı görev yazısı gereklidir. Ya da emekliyseniz emekli kartı, karnesi veya emekli maaşının yattığı banka hesabı vb. gibi emekliliği belirten belgeleri temin etmeniz gereklidir.

Bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesine başvuracağınız için bilmelisiniz ki İngiltere Başkonsolosluğu maksimum 3 hafta içinde vize başvurunuza karar verecektir. Vize sonucunuzu başvurmuş olduğunuz vize başvuru merkezine giderek pasaport ve diğer evraklarınızı geri alarak öğrenebilirsiniz. İngiltere ziyaretçi/turist vizesi de dahil olmak üzere her çeşit İngiltere vizesi ve İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarla iletişime geçiniz.

"İngiltere’ye Aile Ziyareti için Gidecekseniz Dikkat Etmeniz Gerekenler" sayfası 2916 defa okundu