İngiltere Vizesi Zor Alınan Vize Türleri Nelerdir?


Eklenme Tarihi: 2019-07-18 04:14:17

İngiltere vizesi zor alınan vize türlerinden biri olarak görülmesinin sebebi başvuru için gerekli evrakların vize türlerine ve başvuru sahiplerine göre farklılık göstermesidir.

İngiltere vizesi zor alınmasının sebebi olarak başvuru şartlarının her bir vize türü için farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Örneğin İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi başvurusu yapmak isteyen bireylerin İngiltere’de 6 ay ve daha kısa süreli bir dil okuluna veya kurslara katılma amacının olması gerekmektedir. İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapacak olan bireylerin ise İngiltere’de sürekli oturum veya İngiliz vatandaşı olarak yaşayan aile üyesinin yanına yerleşme amacıyla başvuru yapıyor olması, maddi gelir şartını veya maddi birikim şartını sağlıyor olması gereklidir. İngiltere vizesi zor alınmasına sebep olacak daha birçok şartları taşıyan bu örneklere ek olarak başvuru sahiplerinin yaşam standartlarının farklı olması verilebilir.

İngiltere vizesi türlerinden birine başvuru yapacak olan bireylerin maddi yeterliliğini kanıtlamak için çalışıyorsa maaş bordrosu, çalışmıyor ise masraflarını karşılayabilecek kadar maddi imkanlarını kanıtlayan banka hesap bilgileri, kendi imkanlarıyla bu seyahati sağlayamayacak ise sponsor olacak kişi veya kurumun bilgileri vb. evrakların bulunması gerekmektedir. Bu örnekler ışığında İngiltere vizesi zor alınan bir vize türü olup başvuru işlemlerini İngiltere vizesi konusunda uzmanlaşmış uzmanlarla sürdüren bireyler vize reddi alma ihtimalini en aza indirmiş olacaktır.

İngiltere vizesi hakkında son haberlere anında ulaşmak istiyorsanız İngiltere Vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip edebilirsiniz.

2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan şirket İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Vizesi Zor Alınan Vize Türleri Nelerdir?" sayfası 268 defa okundu