İngiltere Vizesi ve İngiltere’de Eğitim Almak


Eklenme Tarihi: 2019-07-05 10:03:13

İngiltere’de eğitim almak isteyen Türk vatandaşları İngiltere öğrenci vizesine başvurmak zorundadırlar.

İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler önce nasıl ve kadar sürecek bir eğitim almak istediklerini netleştirmeliler çünkü vize başvurusunu buna göre yapacaklar. Örneğin İngiltere’de dil eğitimi alacak olan öğrenciler, maksimum 6 aylık verilen İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesine, İngiltere üniversite okumak isteyen öğrenciler ise uzun dönemli bir vize olan Tier 4 uzun süreli İngiltere öğrenci vizesine başvurmak zorundadırlar.

İngiltere’de lisans ve lisansüstü eğitimler için başvurulması gereken vize Tier 4 uzun süreli İngiltere öğrenci vizesidir. Bu vize de bir öğrenci vizesi olup, diğer öğrenci vizelerinden farklı olarak öğrencilere İngiltere’de çalışma izni de veren uzun süreli bir vizedir.

İngiltere’deki dil eğitimi almayı düşünenler bilmeliler ki bu eğitim için vizeye başvurmadan önce hangi okulda nasıl bir dil eğitimi almak istediğinize karar vermeli, İngiltere’deki konaklama seçiminizi yapmalı ve İngiltere’de eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinize dair maddiyatı sağlamanız gerekmektedir. Bunlar netleşmeden İngiltere öğrenci ziyaretçi  vizesine başvurmamalısınızdır. Aynı şey İngiltere’de lisans veya lisansüstü seviyede eğitim almak isteyen öğrenciler için de geçerlidir.

İster kısa dönemli olan İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesine ister Tier 4 uzun süreli İngiltere öğrenci vizesine başvurun, vizeniz 15 iş günü içinde sonuçlanacaktır. İngiltere öğrenci  vizesi de dahil olmak üzere her kategorideki İngiltere vizesi, vize retlerine itirazlar ve Ankara Antlaşması İngiltere vizesi başvuruları için lütfen her türlü bilgi, öneri ve danışmanlık konusunda bizimle iletişime geçiniz.

"İngiltere Vizesi ve İngiltere’de Eğitim Almak" sayfası 1794 defa okundu